rüyada anahtar aramak

0 beğenilme 0 beğenilmeme
39 gösterim
11 Haziran 2017 Rüya Tabirleri kategorisinde misafir sordu

1 cevap

2 beğenilme 0 beğenilmeme
11 Nisan 2018 Turgut (1,701 puan) cevapladı
14 Nisan 2018 BilenAbla seçti
 
En İyi Cevap

Rüyada anahtar aramak ile ilgili bir düş gördünüz ve bunun ne anlama geldiğini merak ediyorsunuz. Öncelikle rüyaların mekanizmasının nasıl olduğuna ilişkin olarak şuaradaki yazımızın (rüyada misafir görmek) ilk bölümlerini okumanızı tavsiye ederiz. Şimdi bu bilgiler ışığında rüyanızda bir anahtar arıyorsanız öncelikle günlük açık şuurlu halinizdeki durumlarınıza dikkat çekmek gerekecektir. Yani rüyaların hem geçmişten gelen bazı hesapları, hem şu an ki zaman ile alakalı durumları, hem de gelecek ile ilgili uyarı, durum ve müjdeleri verdiği bilinmektedir. 

Anahtar en basit anlamıyla cevabını aradığınız bir sorunun, durumun veya çözümün ip uçunu sembolize etmektedir. Rüyadaki anahtar aynı zamanda büyük bir müjdeli haberi de içinde barındırabilir. Pek çok mucit uzun zaman boyunca yaptığı çalışmalarda, tıkandığı noktada rüyalarında cevap bulmuştur. Büyük buluşların birçoğu bu şekilde ortaya çıkmıştır. Nikola Tesla buna en güzel örnektir. Dünyaca ünlü olan bu bilim adamı çığır açan buluşlarının hemen hemen tamamını bu şekilde almıştır. Rüya sembolizmini çok iyi bilmek, işimizi kolay hale getirecektir. Aradığımız, beklediğimiz her cevap ebetteki bize rüyalar yolu ile verilecektir diye bir kaide olamaz. Bazen bir an dediğimiz zamansal durumlarda cevap hem zihnimize, hem de sinemize düşüverir. Bazen de gece gördüğümüz bu tür rüyalara anlam veremeyiz. Bizim için o an hiç  bir anlam ifade etmez. Ama daha sonra öyle bir durumla karşılaşırız ki, rüyadaki o gördüğünüz sembol çözülüvermiş. Burada bize anahtarı aratan, bulduran ve cevabı veren büyük bir sistem olduğunu tekrar hatırlatmakta fayda vardır.  

Anahtar tüm ezoterik bilgilerde bilginin kapısına açılışı sembolize eder. Aradığınız bir bilgi değilse o halde sizin için her neyin cevabını istiyorsanız ona uygun olarak gelecektir. Burada önemli bir hususa değinmekte fayda vardır. Bazen gördüğümüz rüyalar sadece bizimle alakalı olmayabilir. Gördüğümüz rüyalar en yakınımızdakiler için de cevaplar barındırabilmektedir. Siz rüyanızı anlatırken bir anda aradığı cevabı bulur. Rüyanın sahibi sizsinizdir ama cevap size değil  o en yakınınızdaki veya rüyayı anlattığınız kişiye gelmiştir. Bu durumla herkes bir şekilde karşılaşmıştır. Rüyayı gören kişinin anlattığı şey sizdeki herhangi bir durumla direkt alakalı olabilir. Rüyada anahtar aramak ve bu anahtarı bulamamak da sizin için aradığınız şeye biraz daha emek ve konsantrasyon göstermeniz anlamına gelebilir. Aynı şekilde üzerinde çalıştığınız her neyse onunla ilgili bir cevap bulmak istiyorsanız belki de sizin için pek hayırlı bir şey değildir. Bu ve buna benzer pek çok şey söylenebilir. Genel ve basit anlamda yeni bir eve, işe veya mekana sahip olmak, ev değiştirmek, iş değiştirmek, bir çıkış yolu aramak gibi sembollere de karşılık gelebilir.

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 7 gösterim
29 Mayıs 2017 Rüya Tabirleri kategorisinde misafir sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 7 gösterim
2 Haziran 2017 Rüya Tabirleri kategorisinde misafir sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 10 gösterim
2 Haziran 2017 Rüya Tabirleri kategorisinde misafir sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 39 gösterim
29 Mayıs 2017 Rüya Tabirleri kategorisinde misafir sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 9 gösterim
14 Nisan 2017 Rüya Tabirleri kategorisinde naz (168 puan) sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 17 gösterim
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 48 gösterim
25 Kasım 2018 Rüya Tabirleri kategorisinde OMER sordu
2 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 129,467 gösterim
1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 65 gösterim
17 Nisan 2018 Rüya Tabirleri kategorisinde misafir sordu
1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 81 gösterim
17 Nisan 2018 Rüya Tabirleri kategorisinde misafir sordu

4,910 soru

824 cevap

32 yorum

1,280 üye

Hoşgeldiniz, merak ettiğiniz şeyler mi var? Bilen Abla'ya sorabilirsiniz!
Sağlıktan modaya, hukuktan rüya tabirlerine kadar merak ettiğiniz her şeyi Uzmanlara Sorun! Sitemizde soru sormak, cevap almak tamamen ücretsizdir. Doktora, Avukata, Öğretmene, Psikoloğa sormak istedikleriniz için hızlı ve etkili cevaplar alın.
Sen de Hemen bir Soru Sor!
...