Evlilikte hayal kırıklığı yaşamakla ilgili biraz örnek verebilir misiniz?

0 beğenilme 0 beğenilmeme
30 gösterim
23 Mart 2018 Diğer kategorisinde hatice sordu
23 yaşındayım, erkek arkadaşımla önümüzdeki yaz evlenmeyi düşünüyoruz. Evlendikten sonra hayal kırıklığı yaşamaktan korkuyorum açıkçası. dönülmez bir yol gibi görüyorum, evlendikten sonra boşanmak benim için katlanılacak gibi değil. yine de büyük konuşmak istemem tabi... Evlilikte hayal kırıklığı yaşamak nasıl bir durumdur, biraz örnek verebilir misiniz?

2 Cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
23 Mart 2018 BilenAbla (21,139 puan) cevapladı
 
En İyi Cevap

Mutlu başlayan evlilikler son günlerde büyük hayal kırıklığı yaratmaya başladı. Mutlu evlilikler mahkeme salonlarında sona ermeye başladı. Güzel başlayan evliliklere ne oluyor da böyle hüsranla sonuçlanıyor. Değişen nedir, neden her şey tersine dönüyor. Bu yazıda evliliklerde yaşanan hayal kırıklıklarının yaşanma nedenini detaylı anlatacağım.

Evlilikle birlikte ortak yaşam başlıyor. Artık çiftler birbirlerini gerçek anlamda tanımaya başlıyor. Flört döneminde takılan toz pembe gözlükler çıkartılıp bir köşeye atılır. Eşinizi bütün yönü ile tanırsınız. Flört döneminde ustaca gizlenen kötü durumlar aynı evin içinde yaşamaya başlayınca artık gizlenemez. Her şey gün yüzüne çıkar.

Evlilik bir çok çiftte gerçek manada aşkı öldürür. Evlenmeden önce yapılan tüm jestler evlilikle birlikte rafa kaldırılır. Tüm sürprizler iptal edilir. Görev ve sorumluluklar çiftlerin birbirini unutmasına neden olur. Özel günler hatırlanmaz. Sinemaya gidilmez. Hayat monoton bir yapıya kavuşur. Erkek işe giden para kazanan birisi kadın evin işlerini yapan bir hizmetçi pozisyonuna döner.

Evlilikle birlikte kişiler artık birbirine hesap sormaya başlar. Nerdesin, neden geç kaldın gibi sorularla çiftler birbirini bunaltır. Bekarken özgürlüğüne düşkün olan taraf evlenince de aynı şekilde devam edeceğini düşünür. Evlilik bazen çiftleri boğar. Birbirlerine çok karışıp hayatı birbirlerine zindan ederler.

Evlilikle birlikte hayat standardı yükseleceğini düşünen taraf evlilikle birlikte bunun böyle olmadığını çok geç olmadan anlar. Geçim sıkıntısı işin içine girince her şey değişir.

Eşler hangi konularda anlaşamaz?

0 beğenilme 0 beğenilmeme
23 Mart 2018 BilenAbla (21,139 puan) cevapladı
Evi Cennet Köşküne Çevirmek

Mutlu bir hayat insan oğlunun ortak hedeflerinden birisidir. Bu hedefe ulaşmak için hem kadına hem erkeğe önemli görev ve sorumluluklar düşmektedir. Evi cennet köşküne de çevirebilir, cehenneme de çevirebilirsiniz. Mutlu bir yaşam sürmek biraz da sizin elinizde. Evinizi cennet köşküne çevirmek istemez misiniz? Bu konuda aşk ve ilişki uzmanları şu önemli tavsiyelerde bulunmaktadır:

1- Bir evi ev yapan en önemli özellik evdeki düzendir. Evin kuralları ve düzeni olmalıdır. Düzenli bir yemek saati olmalıdır. Uyku saatleri rutinleşmelidir. Baba işten çıktıktan sonra soluğu kahve köşelerinde değil evinde almalıdır. İsteyen istediği saatte eve girip kimsenin kimseye hesap sormadığı, anne ve baba disiplininin ortadan kalktığı evler mutsuz bireyler yetiştirir.

2- Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz içindir. Düşüncesinin hakim olduğu bir ev düzeni oluşturmalısınız. Bireyler birbirinin sorunları ile ilgilenmelidir. Bireyler birbirine sevgi ve saygı ile bağlanmalıdır. Birisinin sıkıntısı olduğu zaman bu sıkıntı tüm ailenin sıkıntısı haline gelmelidir. Bütün aile bu sorunu ortadan kaldırmak için mücadele etmelidir. Kimse kimsenin sorununa kulak tıkamamalıdır.

3- Ailecek birlikte etkinlikler yapmalısınız. Anne ve babalar akıllı telefonlardan çocuklar tabletlerden kurtulmalıdır. Teknoloji insanları gün geçtikçe daha da yalnız kılmaktadır. Ailecek bir sinema filmini izleyebilir, kitap okuma saati düzenleyebilirsiniz. Ailecek pikniğe gidebilirsiniz. Aile ve akraba gezisine çıkabilirsiniz. Ailecek yaptığınız etkinlikler aile yuvası ve sıcaklığını çocuklarınıza hissettirecektir.

İlgili sorular

1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 13,273 gösterim
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 16 gösterim
1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 233 gösterim
1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 44 gösterim
21 Nisan 2018 Doktora Sor kategorisinde Hatice.89 sordu
2 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 124,122 gösterim
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 9 gösterim
2 Temmuz 2017 Nedir? kategorisinde misafir sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 8 gösterim
25 Haziran 2017 Nedir? kategorisinde misafir sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 21 gösterim
5 Haziran 2017 Rüya Tabirleri kategorisinde misafir sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 121 gösterim
6 Nisan 2017 Nedir? kategorisinde Sinem sordu

4,935 soru

824 cevap

32 yorum

1,213 üye

Hoşgeldiniz, merak ettiğiniz şeyler mi var? Bilen Abla'ya sorabilirsiniz!
Sağlıktan modaya, hukuktan rüya tabirlerine kadar merak ettiğiniz her şeyi Uzmanlara Sorun! Sitemizde soru sormak, cevap almak tamamen ücretsizdir. Doktora, Avukata, Öğretmene, Psikoloğa sormak istedikleriniz için hızlı ve etkili cevaplar alın.
Sen de Hemen bir Soru Sor!
...