Bilgisayar mühendisliğinde en çok kazandıran diller nedir ?

0 beğenilme 0 beğenilmeme
31 gösterim
2 Nisan 2018 Teknoloji kategorisinde misafir sordu

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
2 Nisan 2018 Tahsin988 (205 puan) cevapladı
2 Nisan 2018 BilenAbla seçti
 
En İyi Cevap
JAVA
Java'yı en çok tercih edilen dil olmasını sağlayan en önemli özelliği bir yerde yazdığınız kodu her ortamda çalıştırabiliyor olmanız. Yani windows ortamında yazdığınız bir uygulamayı linux veya mac ortamında da çalıştırabiliyorsunuz. Java nesne tabanlı bir programlama dilidir.

OBJECTIVE-C
Objective-c de nesne yönelimli bir programlama dilidir. Başlıca Apple geliştiricileri tarafından mac os x ve ios işletim sistemlerinde kullanılıyor.

PYTHON
Kolay yazımı sayesinde programlama yeni başlayanlar için en çok önerilen dillerden biridir Python.Python ile sistem programlama, kullanıcı arabirimi programlama, ağ programlama, uygulama ve veritabanı yazılımı programlama gibi birçok alanda yazılım geliştirebilirsiniz.

C++

C++ programlama dili C'yi kapsayan ve çok paradigmalı, yaygın olarak kullanılan, genel amaçlı bir programlama dilidir.

PERL
Yoğun şekilde metin işleme ve görüntü tanıma söz konusu olduğunda kullanılabilecek en güçlü ve pratik programlama dilidir. 22 yıldır geliştirilen ve özgür yazılım çerçevesinde kaynak kodu açık olarak sunulan Perl programlama dili hemen hemen tüm işletim sistemlerinde çalışmaktadır.

C
En yaygın kullanılan eski programlama dillerinden biridir. Birçok dilin temelidir. halen daha sistem, sürücü yazılımı, işletim sistemi modülleri ve hız gereken her yerde kullanılan oldukça yaygın ve sınırları belirsiz oldukça keskin bir dildir.

R
R, istatistiksel hesaplama ve grafikler için yazılım ortamı olup aynı zamanda programlama dilidir.

JAVASCRİPT
JavaScript, yaygın olarak web tarayıcılarında kullanılmakta olan dinamik bir programlama dilidir. JavaScript ile yazılan istemci tarafı betikler sayesinde tarayıcının kullanıcıyla etkileşimde bulunması, tarayıcının kontrol edilmesi, asenkron bir şekilde sunucu ile iletişime geçilmesi ve web sayfası içeriğinin değiştirilmesi gibi işlevler sağlanır. JavaScript, Node.js gibi platformlar sayesinde sunucu tarafında da yaygın olarak kullanılmaktadır.

C#
C# (si şarp şeklinde telaffuz edilir), Microsoft'un geliştirmiş olduğu yeni nesil programlama dilidir. Yine Microsoft tarafından geliştirilmiş .NET Teknolojisi için geliştirilmiş dillerden biridir.

SQL
verileri yönetmek ve tasarlamak için kullanılan bir veritabanı yönetim sistemidir. SQL, kendisi bir programlama dili olmamasına rağmen birçok kişi tarafından programlama dili olarak bilinir. SQL herhangi bir veri tabanı ortamında kullanılan bir alt dildir. SQL ile yalnızca veri tabanı üzerinde işlem yapılabilir. SQL'e özgü cümleler kullanarak veri tabanına kayıt eklenebilir, olan kayıtlar değiştirilebilir, silinebilir ve bu kayıtlardan listeler oluşturulabilir.

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 30 gösterim
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 14 gösterim
1 Temmuz 2017 Nedir? kategorisinde misafir sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 48 gösterim
18 Nisan 2018 Teknoloji kategorisinde misafir sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 24 gösterim
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 14 gösterim
1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 41 gösterim
2 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 131,490 gösterim
3 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 48 gösterim
30 Kasım 2016 Doktora Sor kategorisinde Gülşah Gemici (103 puan) sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 26 gösterim
9 Nisan 2018 Teknoloji kategorisinde misafir sordu
2 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 24 gösterim
3 Nisan 2017 Teknoloji kategorisinde Irmak arıcı sordu

4,909 soru

829 cevap

33 yorum

1,372 üye

Hoşgeldiniz, merak ettiğiniz şeyler mi var? Bilen Abla'ya sorabilirsiniz!
Sağlıktan modaya, hukuktan rüya tabirlerine kadar merak ettiğiniz her şeyi Uzmanlara Sorun! Sitemizde soru sormak, cevap almak tamamen ücretsizdir. Doktora, Avukata, Öğretmene, Psikoloğa sormak istedikleriniz için hızlı ve etkili cevaplar alın.
Sen de Hemen bir Soru Sor!
...