rüyada ağlamak ne demektir?

1 beğenilme 0 beğenilmeme
746 gösterim
17 Nisan 2018 Rüya Tabirleri kategorisinde misafir sordu

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
17 Nisan 2018 BilenAbla (21,139 puan) cevapladı
17 Nisan 2018 BilenAbla düzenledi
 
En İyi Cevap

Rüyada AğlamakRüyada gözyaşı dökerek ağlamak arzu edilen bir şeyin yerine gelmesiyken, gözünden yaş gelmeden ağlamak hayal kırıklığıdır. Rüyanın yorumu dökülen gözyaşının soğuk ya da sıcak olmasına bağlı olarak da değişebilmektedir. Örneğin; sıcak gözyaşı keder ve hüzne yorulurken, soğuk gözyaşı tam tersine kederden kurtulmak şeklinde tabir edilir.

Kirmani'ye göre; "Bir kimsenin kendisini Rüyasında ağladığını görmesi; o kimsenin çok sevineceğine, eğer ağlama bağırarak ah vah şeklinde ise bir musibete uğrayacağına, ağlamaktan dolayı gözlerinin yaşla dolu olduğunu ve fakat dışarıya çıkmadığını görmesi; helalinden mal kazanacağına işaret eder. Gözlerinden akan yaşın sıcak olması; keder ve üzüntüye, sıcak olmaması ise üzüntülerin yerini sevincin alacağına delalet eder.

Vefat Eden, Ölen Birine Ağlamak

Ebu Said El-Vâiz demiştir ki: Rüyada tanıdığı bir insanın vefat ettiğini, buna ağladığını görmek, gördüğü gibi çıkmaya, keder, hüzne işaret eder. Ağlamadığı halde gözlerinden iplik iplik yaşlar aktığını görmek, murada ermeye, sevinç demektir.

Rüyada ses çıkarmadan içli içli ağladığını görmek

Maddi ve manevi açıdan bereketli günlerin kapınızda olduğuna işaret eder. Caferi Sadık rüya tabirlerinde, bu rüyayı binden fazla kişide denediğini ve hepsinde de hayırlara vesile olduğunu ifade etmiştir. Sessiz sessiz ağlayan kişinin gerçek yaşamında içinde Allah korkusu belirir. Rüya yorumcularına göre bu rüya Allah’ın rahmetinin geleceğine delalet eder. Rüya sahibi sevinç ve mutluluk yaşar.Fakir bir kimse bu rüyayı görmüşse bolluk ve berekete nail olur.

Rüyada Sesli bir şekilde ağladığını görmek

Sorunlu bir işe girmeye ve sıkıntı çekmeye yorulur. Rüyayı gören kişinin, yaptığı işte atacağı hatalı bir adımdan ötürü çok zor bir duruma düşeceğine, hayalini kurduğu şeylerden günden güne uzaklaşacağına, sevdiği kişi ile ilgili olarak kıskançlık duyacağına, anne babası ile ilgili kötü bir haber alacağına ve bir sağlık sorunu yaşayacağına delalet eder.

Rüyada Biri İçin Ağlamak

Rüyayı gören kişinin, ortaya koyacağı bir çalışma sayesinde büyük bir kazanca ve zenginliğe sahip olunacağına, bu sayede borçların kısa süre içinde ödeneceğine, kazancın Allah yolunda yardıma muhtaç kişiler için kullanılacağına ve kurulacak olan bir ortaklıkla birlikte büyük bir zahmetten kurtuluşa erileceğine tabir edilir. Ayrıca, hasretin biteceğine, uzun zamandan beri beklenen bir haber geleceğine ve zorlukların daha kolay şekilde aşılacağına yorumlanır.

Rüyada Birine Sarılarak Ağlamak

Adım atılacak bir projede çok büyük bir değişim rüzgârı estirileceğine, deyim yerindeyse insanların nutkunun tutulmasına sebep olacak bir işe imza atılacağına, rahatsızlık yaratan bir işin sonunda çözüme kavuşacağına, verilecek olan bir kararın güzel bir birlikteliğin kapısını açacağına ve ferahlığa çıkılacağına alamet eder.

Rüyada bir tanıdığın ölümü üzerine ağlamak

Ebu Sait El-Vaiz’e göre: rüyaya paralel olarak musibete, kedere ve halkın suçlamasına işaret eder. Halkın bir büyük için ağladıklarını ve elbiselerini yırttıklarını görmek, o kişinin kötülük yapacağına delalet eder. Rüyada olduğunu ve cenazesinin arkasından halkın sessizce ağladıklarını görmek, devlet büyüğünün o halkı sevindireceğine yorumlanır.

Rüyada ağlamanın psikolojik yorumu:

Rüyada ağlamak, rüya sahibinin içinde bulunduğu duruma paralel olarak duygularının açığa vurumudur. Rüyada dökülen gözyaşı, bastırılmış hislerin serbest bırakılmasıdır. Rüyada başkaları için ağladığını görmek dâhil rüya sahibiyle alakalıdır. Rüyayı gören kişinin kendi hislerini bir başkası üzerine yansıtmasıdır.

Rüyada ağlamak ve uyandığında gerçekten ağladığını görmek, bir sıkıntıda olunduğu ve bir dertten dolayı acı çekildiği anlamındadır. Uyandığında hala ağladığını gören kişinin artık dertlerini dışarı vurup rahatlaması gerekir.

Rüyada tek başına ve ağlama sesini kimse duymadan gözyaşı döken kimse için, durum gerçek hayatta da aynıdır. Kişi gerçek hayatında da yalnız ve kimsesiz olmaktan şikâyetçidir.

İlgili sorular

2 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 680 gösterim
1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 37 gösterim
30 Kasım 2016 Rüya Tabirleri kategorisinde BilenAbla (21,139 puan) sordu
1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 41 gösterim
30 Kasım 2016 Biyoloji kategorisinde BilenAbla (21,139 puan) sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 16 gösterim
1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 238 gösterim
16 Nisan 2017 Rüya Tabirleri kategorisinde misafir sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 17 gösterim
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 47 gösterim
25 Kasım 2018 Rüya Tabirleri kategorisinde OMER sordu
2 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 128,346 gösterim
1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 64 gösterim
17 Nisan 2018 Rüya Tabirleri kategorisinde misafir sordu
1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 81 gösterim
17 Nisan 2018 Rüya Tabirleri kategorisinde misafir sordu

4,905 soru

824 cevap

32 yorum

1,258 üye

Hoşgeldiniz, merak ettiğiniz şeyler mi var? Bilen Abla'ya sorabilirsiniz!
Sağlıktan modaya, hukuktan rüya tabirlerine kadar merak ettiğiniz her şeyi Uzmanlara Sorun! Sitemizde soru sormak, cevap almak tamamen ücretsizdir. Doktora, Avukata, Öğretmene, Psikoloğa sormak istedikleriniz için hızlı ve etkili cevaplar alın.
Sen de Hemen bir Soru Sor!
...