rüyada asker olmak

1 beğenilme 0 beğenilmeme
64 gösterim
17 Nisan 2018 Rüya Tabirleri kategorisinde misafir sordu

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
17 Nisan 2018 Turgut (1,701 puan) cevapladı
20 Nisan 2018 BilenAbla seçti
 
En İyi Cevap

Asker kavramı bizim için çok özel anlamlar ifade eden bir gerçeğimizdir. Bizim için asker demen yaşam biçimi demektir. Binlerce yıldır Asya steplerinden, Mezopotamya ovalarına, Anadolu’nun sarp dağlarından, Batı’nın yeşil ormanlarına kadarki alanda asker-çiftçi, asker-zanaatkâr, asker-idareci kavimler gelip geçmiştir. Yani asker ve askerlik doğusunda, batısına kadar bu toprakların kaderidir diyebiliriz. İster bugün, ister on bin yıl öncesi bir zamandaki bir insana asker nedir diye sorsanız, dünyanın diğer milletlerine nazaran çok daha dolu dolu bilgi verecektir ve verir de. Bundan dolayı asker demek biz demektir. Çocuk doğduğu andan itibaren atalarının, dedelerinin düşmanla yaptığı mücadeleleri dinleyerek büyür. Her çocuk babasının askerlik anılarını büyük bir ilgi ile dinler. Şimdi bu kadar yoğun bir şekilde “ asker “ kavramı ile harmanlanmış birinin rüyasında asker görmesi neye alamet eder dersek bunu birkaç açıdan çözümlemek gerekir diyeceğiz.

Daha önceki yazılarımızda (buraya tıklayın) rüyalar ile ilgili bazı temel bilgilere yer vermiştik. O bilgileri hatırımızdan çıkarmadan rüyamda asker gördüm! Bu ne anlama gelirin cevabını da birkaç farklı bakış açısıyla cevaplamaya çalışalım.

Rüyada Asker Görmek 1. Seviye

Ne demiştik! Rüyaları seviye seviye değerlendireceğiz ve rüyaların verdiği mesajları günümüzün şartlarına, beden-fizik yapımızın durumuna, hayatımızdaki gidişatın durumuna ve bu şekilde katman katman, yaşadığımız yerin durumuna, memleketimizin durumuna vs. diyerek açılımını yapıyoruz. Örneğin bir gece öncesinden veya kısa süre önce askerlerin veya askerliğin yoğun şekilde işlendiği bir film, dizi, gösteri izlemişsek bunun etkisinde kalıp ve izlediğimiz şeyin bizde yarattığı duygusal tesirlerin de etkisiyle gece rüyamızda asker görmemiz çok muhtemel olacaktır. Buna öyle derin anlamlar yüklemek, içinde mutlaka bir mesaj var diye arayışa girmek sizi bir yere ulaştırmayabilir.

Burada Rüyalar hakkında başka özel bir bilgilin de verilmesi sırası geldiğini hissederek, unutamadığınız, günlerce hatta aylarca ve yıllar boyu unutamadığınız rüyalarınız en kıymetli, en çok üzerine durmanız gereken rüyalarınız olmalıdır. Çünkü size gerçek anlamda mesaj verenler de bunlardır. Pek çok bedeni ve egosal tesirlerin etkisi dışında gördüğünüz bu rüyaları sabah kalktığınızda veya gece rüyanın etkisiyle uyandığınızda mutlaka ama mutlaka yazın. Bunun için yastığınızın altında veya başucunuzda bir kağıt, kalem bulunsun. İleride yazlıklarınızı okuduğunuzda pek çok bağlantıyı da kuracaksınız.

Rüyada Asker Görmek 2. Seviye

Şayet bedeni ve nefsani arzularınızın etkisi olmadan uykuya dalmışsanız ve rüyanızda asker veya askerler gördüyseniz bu şu anlama gelebilir. Asker demek koruyan, kollayan, uyumayan, sürekli uyanık ve mücadele için hazır bulunan demektir. Aynı zamanda disiplin ve belli bir etkinin de altına girmek demektir. Biz buna Realite diyoruz. Askerlik bir zorunlu bir realiteye uymak demektir. Bu aynı zamanda sizi bir takım mecburiyetlerin de altına sokmak demektir. Zorla, sizin dışınızdan gelen etkilerle bu tesir altında kamaya zorlanırsınız. Asker bu realitenin bir unsuru ve sembolüdür.  Hangi ruhi haldeyseniz ve rüyanızda asker görüyorsanız ve bu siz değilseniz bir tesir ile bir etki ile karşı karşıyasınız demektir. Bu size çile de olabilir, ıstırap olarak da yansıyabilir ya da sizin disiplin altına almanız gereken durumlarınız içinde olabilir. Askeri evinizde gördüyseniz ora ile ilgili, yani aile, ev, akraba kısaca direk en yakın yaşam halkanız ile ilgili bir zorlayıcı, disiplin edecek bir durumla karşılaşacaksınız demektir. Bu maddi de olabilir, manevi de. Zaten başımıza gelen her olay bizim için bir öğretim, tedris edici durumdur. Bizler olaylar ile eğitilir ve irşat ediliriz.  Biz insanların anladığı dil budur. Yani olaylardır. Başımıza gelen olayların şiddeti, süresi, etki kapasitesi de bizim durumumuzla alakalıdır. Siz bu özel bilgiler ile kendin durumunuzu ele alın. Tartın, biçin ve olayların size ne anlatmak istediğini ele alın. Gerçek ilerleme, gerçek gelişim budur. Bunu yapmaya başladığınızda başına gelen durumların da daha şeffaf, daha az rahatsız edeceğini göreceksiniz. Bu hep böyle olmuştur. Neyse konumuza dönecek olursak, Askeri evde görmek bir uyarıdır. Sokakta, etrafta görmek bu gelecek olan tesirin sizi ve yaşadığınız yeri kapsama alanına alacak demektir. Yani sonuç olarak buna direnmek yerine kendi hayatınızda aldığınız kararlara, bu kararları uygulamaya ve yaşamınızla ilgili şeyleri gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Bizler askeri, askerimizi severiz. Ama yabancı bir ülkenin askerini görmüşsek bu çok daha vahim bir durumdur. Bunun anlamını herkes bilir.

Rüyada Asker Görmek 3. Seviye

Bizi günlerce meşgul edecek, uykumuzdan uyandıracak bir şekilde rüya da asker görmüşsek ve yukarıda anlatılanlardan çok daha kapsamlı bir şekilde bir halde askerler görmüşsek öncelikle hayırla vesile olmasını temenni ederiz. Bu vahim bir durumun göstergesidir. Örneğin ihtilal gibi, genel bir tatbikat gibi, savaş durumu varsa bu sadece sizinle değil, tüm toplumla, ülkeyle ilgilidir. Bu tür durumlarda yapabileceğimiz pek bir şey yoktur. Gelen tesirin bizim için en alama geldiğini irdelemek, en az zararla atlatmak veya bize vermek istediği mesajı iyi okumak gerekecektir.


 

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 11 gösterim
8 Haziran 2017 Rüya Tabirleri kategorisinde misafir sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 6 gösterim
7 Haziran 2017 Rüya Tabirleri kategorisinde misafir sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 10 gösterim
6 Haziran 2017 Rüya Tabirleri kategorisinde misafir sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 10 gösterim
10 Haziran 2017 Rüya Tabirleri kategorisinde misafir sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 11 gösterim
9 Haziran 2017 Rüya Tabirleri kategorisinde misafir sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 6 gösterim
9 Haziran 2017 Rüya Tabirleri kategorisinde misafir sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 7 gösterim
2 Haziran 2017 Rüya Tabirleri kategorisinde misafir sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 14 gösterim
30 Mayıs 2017 Rüya Tabirleri kategorisinde misafir sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 8 gösterim
26 Mayıs 2017 Rüya Tabirleri kategorisinde misafir sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 9 gösterim
21 Mayıs 2017 Rüya Tabirleri kategorisinde misafir sordu

4,905 soru

824 cevap

32 yorum

1,258 üye

Hoşgeldiniz, merak ettiğiniz şeyler mi var? Bilen Abla'ya sorabilirsiniz!
Sağlıktan modaya, hukuktan rüya tabirlerine kadar merak ettiğiniz her şeyi Uzmanlara Sorun! Sitemizde soru sormak, cevap almak tamamen ücretsizdir. Doktora, Avukata, Öğretmene, Psikoloğa sormak istedikleriniz için hızlı ve etkili cevaplar alın.
Sen de Hemen bir Soru Sor!
...