Sokak kavgasında işimize yarayacak en iyi savunma sanatı hangileridir

1 beğenilme 0 beğenilmeme
26 gösterim
1 Mayıs Diğer kategorisinde misafir sordu

1 cevap

2 beğenilme 0 beğenilmeme
1 Mayıs Katana (206 puan) cevapladı
1 Mayıs BilenAbla seçti
 
En İyi Cevap

Öncelikle kavgaya karşıyız tabiki lakin yanımızdakileri veya kendimizi korumak için bilmemiz gereken faydalı olan sanatları,disiplinleri açıklamakta fayda var.

1. Olarak en etkilisi ve basit uygulanabilen hava alanından geçirebileceğin tek silah Wing Chun (Wing-Chun, Güney Çin bölgesine ait bir yakın-mesafe savunma ve dövüş sanatıdır. Bu sanatın Shaolin manastırlarında geliştirilmiş olan turna-kuşu ve yılan hareketlerine dayanan teknikleri)

2. Brasillian jiujutsu MMA-UFC kullanılan en etkili ve en çok kazanan ustaların bildiği sistem yere düştüğünde kilitleme bükme kırma vs.

3.Boks-kickboks(taiboks)-hapkido-jetkundo(Bunu açmak istiyorum temel alt yapısı wing chunla başlamıştır,Efsane bruce lee nin kurduğu ve 12-13 disiplinin birleşimidir.Durduran yumruğun gücü,yolu anlamındadır.Özünde uygulayanın su gibi olması ve her şekle girmesidir o yüzden her sistemin iyi ve kötü yanları vardır der bruce her disiplinden faydalı ve en etkili olanı almıştır ayak oyunları eskrim kılıç sporu yumruklar wing chun tekmeler teakwondo gibi içerisinde güreşten tut boks judo gibi tekniklerin karması vardır belki yaşasa daha da teknikler eklerdi efsane öğrenilirse tüm disiplinlerin üstünde dir nazarımda)

Tabiki amacımız hangisi daha iyi karşılaştırması yapmak değil önemli olan kişinin kendindeki potansiyel boks judo dan iyi tekvando karateden iyi diyemeyiz çünki uygulamak refleks kazanmak kendini geliştirmek kişiye bağlı ama gel gelelim dışarda full kontakt yani 1 disipline bağlı kalmamak tüm disiplinlerin karmasını yapmak çünki boksör tekme de negatiflik yaşayabilir wing chun sadece önündeki kişiye odaklı etrafında 4-5 kişi olursa ? Bide bıçak sopa vs

O yüzden filipin usülü eskrima stiks çalışmak wing chun güreş judo boks vs hepsinde iyi olmamız çalışmamız gerekli sorusu olan varsa her zmam beklerim

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 11 gösterim
1 Temmuz 2017 Nedir? kategorisinde misafir sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 9 gösterim
21 Mart Diğer kategorisinde misafir sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 136 gösterim
28 Temmuz Diğer kategorisinde Firuze sordu
2 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 92,876 gösterim
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 16 gösterim
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 5 gösterim
7 Temmuz 2017 Nedir? kategorisinde misafir sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 4 gösterim
4 Temmuz 2017 Tıbbi Terimler kategorisinde misafir sordu
3 beğenilme 0 beğenilmeme
2 cevap 34 gösterim
30 Kasım 2016 Doktora Sor kategorisinde Gülşah Gemici (103 puan) sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 2 gösterim
1 Temmuz 2017 Nedir? kategorisinde misafir sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 4 gösterim
28 Haziran 2017 Nedir? kategorisinde misafir sordu

4,828 soru

748 cevap

28 yorum

819 üye

Hoşgeldiniz, merak ettiğiniz şeyler mi var? Bilen Abla'ya sorabilirsiniz!
Sağlıktan modaya, hukuktan rüya tabirlerine kadar merak ettiğiniz her şeyi Uzmanlara Sorun! Sitemizde soru sormak, cevap almak tamamen ücretsizdir. Doktora, Avukata, Öğretmene, Psikoloğa sormak istedikleriniz için hızlı ve etkili cevaplar alın.
Sen de Hemen bir Soru Sor!
...