İlaçsız Tüp Bebek Nedir?

1 beğenilme 0 beğenilmeme
31 gösterim
28 Mayıs 2018 Tıbbi Terimler kategorisinde Ferda sordu

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
28 Mayıs 2018 BilenAbla (21,556 puan) cevapladı
 
En İyi Cevap

İlaçsız tüp bebek tedavisi yanında klasik olan tüp bebek tedavisi, yumurtalar olgunlaşma sürecini atlattıktan sonra toplanır ve işleme sokulur. Herhangi bir ilaca başvurulmadan yapılan bu yumurtalar, alınarak laboratuvar ortamında olgunlaşmaya bırakılır ve bunun için uğraşılır. Vücutlarının alışkan ve hazır olmadığı ilaçları bu sayede hastanın bedenine nüfuz ettirmeden işlemleri yapmış oluyoruz. Hastaların bazıları bu ilaçları kabul etmiyor ve büyük zarar olabiliyor tabi ki bu ihtimal çok düşük oranla gerçekleşiyor.

İlaçlar kullanıldığı zaman kişide geçici kistlerde oluşabiliyor. İlaçsız tüp bebek tedavisini yaparken kişilerin vücutlarına, hormonları çok az aşılarlar ya da hiç aşılayamazlar. Bu sırada hastadan aldıkları yumurtaların gelişimi takip edilir, hem de sürekli olarak. Gelişimlerini tamamlayacak boyuta geldiklerinde yumurtaları genel anestezi  yöntemi ile iğne yardımıyla toplarız ve laboratuvar ortamında gelişimini bitirmiş olan yumurtaları bir sonra ki aşamaya hazırlarız. Daha sonraki adımda ise hastanın eşi yani erkek kişiden sperm alınır spermler, mikroenjeksiyon yöntemi ile yumurtalara enjekte edilir. Son aşama olarak enjekte edildikten sonra oluşan embriyoları vücuda enjekte etmek kalır, embriyo rahim içine enjekte edilir, yerleştirilir. Şimdi ise size bu yöntemin avantajlarını göstermek istiyoruz.

Avantajlar

  • Tedavi daha kolay olur
  • Tedavi süresi kısalır yaklaşık 9 ila 10 gün arası olur
  • Yan etki bulunmaz
  • Komplikasyonlara yol açmaz
  • Kliniğe sürekli bir gidiş yoktur
  • Enjeksiyon sayısı düşer
  • Kan alma işlemi yoktur

IVM Başarı Oranlı

İlaçsız olarak tüp bebek tedavilerinde tüp bebek Başarı şansının rakamsal olarak düzeyi daha düşük olmakla birlikte, kabul edilebilir düzeyler içerisinde sınırlanmıştır ve çoğu kişide bu yüzdeyi bile bile çekinmemiştir. Bu oranda yaklaşık olarak %30 civarında değişkenlik gösterir. İlaçsız Tedaviyi üstün kılan bir özellik daha vardır, adı üstünde ilaçsız olması bu hastalar tarafından çok rahatlatıcı bir kelime ve çoğu kişi bunu istemekte fakat oranları %50`nin altında olduğu için bir çok kişi ilaçlı yöntemi de seçmektedir. Bu yüzden bu yöntem bir yandan avantaj teşkil ederken bir yandan da başarı oranıyla başka seçenekler göstermektedir.

İlaçsız Tüp Bebek Önerilecek Kişiler

Çocuk sahibi olmak isteyen fakat bazı hastalık veya problemlerden dolayı çocuk sahibi olamayanlara. Bu tür soruların cevapları çok fazladır her türlü hastalıktan olabilir, eğer böyle bir durum geçirmekteyseniz uzman bir doktor aracılığı ile derdinize derman bulabilirsiniz. Bu tür bilgiler ararken tabi ki hastalar kime hangi doktora güvenebilirim demekte. Güvenilir bir hastane veya klinik ya da doktor. İşte bunları nerede bulup her şeyi dört dörtlük yapabilirim demekte herkes. Bunun yanı sıra tedavi yöntemleri çok, bir yöntemde başından beri anlattığımız ilaçsız tüp bebek tedavisi, bu yöntem natürel olarak geçmektedir ve bir ismi de şudur ki Natural Siklus tüp bebek. Bu yöntemde gerçekten doğal bir döngü içerisinde gerçekleşmektedir.

Kadının adet zamanından sonra yumurtaları alınır ve belli bir süre yumurtaların gelişmesi beklenir. Embriyo oluşur ve tedavi olacak kişinin karnına bir tüp yardımı ile transfer edilir. Anlatılanları tekrar ederek dönüp dolaşmak istemiyorum fakat farklı bilgilerle farklı kavramları sizlere kazandırmaya çalışıyorum ve en net, detaylı bilgileri önünüze sunmak istiyorum, bu konuda insanın içinin rahat olması çok önemlidir. Kişi bu dönemlerde stresten ve huzursuzluklardan da uzat durması gerekir. Yazımızda yazan bütün bu kurallar ya da kavramları anladıysanız ve şansınızda yaver giderse sizin için hiç bir problem olmadan, problemden kastım ilaçlı kullanımlarda kist oluşur bütün problemler oluşmadan tedavinizi bitirmiş olursunuz ve sizde umarım bir gün hayallerinizin gerçekleştiğini görürsünüz.

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 10 gösterim
13 Mayıs 2017 Rüya Tabirleri kategorisinde misafir sordu

4,909 soru

829 cevap

33 yorum

1,372 üye

Hoşgeldiniz, merak ettiğiniz şeyler mi var? Bilen Abla'ya sorabilirsiniz!
Sağlıktan modaya, hukuktan rüya tabirlerine kadar merak ettiğiniz her şeyi Uzmanlara Sorun! Sitemizde soru sormak, cevap almak tamamen ücretsizdir. Doktora, Avukata, Öğretmene, Psikoloğa sormak istedikleriniz için hızlı ve etkili cevaplar alın.
Sen de Hemen bir Soru Sor!
...