SSL_ERROR_RX_RECORD_TOO_LONG hatası çözümü

0 beğenilme 0 beğenilmeme
519 gösterim
28 Haziran 2018 Diğer kategorisinde misafir sordu

SSL_ERROR_RX_RECORD_TOO_LONG Hatası Nasıl Çözülür

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
28 Haziran 2018 BilenAbla (21,141 puan) cevapladı
28 Haziran 2018 BilenAbla seçti
 
En İyi Cevap

Firefox kullanırken bazı sitelerde bu hatayı alabilirsiniz. Bu problemin çözümü basittir. Girişte problem yaşadığınız sayfayı aşağıdaki kısayol tuşlarını kullanarak yenilediğinizde (birincide işe yaramazsa aynı tuşlara tekrar basın) problem çözüleecektir.

Hata kodu: SSL_ERROR_RX_RECORD_TOO_LONG Çözümü

Aşağıdaki kısayol tuşları ile Firefox tarayıcımızın Cache Belleği (önbellek) görmezden gelerek sayfayı temiz bir şekilde yeniden yüklemesini sağlıyoruz.

  • [Ctrl]+[Shift]+[r]
  • [Shift]+[Yenile düğmesi]

Yukarıdaki kısayol tuşlarının ikisi de aynı işe yarıyor, hangisi kolayınıza geliyorsa onu uygulayın. Birinci denemede sonuç alamazsanız aynı tuş kombinasyonunu tekrarlayın. Bu sayede önbelleğe alınmış olan eski SSL sertifikasını (probleme sebep olan eski sertifikayı) görmezden gelerek, yeni halini açacağı için probleminiz giderilmiş olacaktır.

Bu hatanın sebebi (tahminimce) girmeye çalıştığınız sitenin SSL sertifikasında yapılan bir değişikliktir. Sertifikanın eski hali tarayıcınızın ön belleğinde tutulduğu için, bu siteye bağlanırken önbellekteki eski sertifika gelerek uyumsuzluğa sebep olmaktadır. Yukarıdaki kısayol tuşlarını kullanarak bir kereye mahsus olmak üzere bu sertifikanın yenilenmesini sağlarsanız SSL_ERROR_RX_RECORD_TOO_LONG hatasını çözmüş olacaksınız, daha sonraki girişlerinizde de hiçbirşey yapmanıza gerek kalmadan bu hatadan kurtulmuş olacaksınız.

İlgili bir soru bulunamadı

4,908 soru

826 cevap

33 yorum

1,369 üye

Hoşgeldiniz, merak ettiğiniz şeyler mi var? Bilen Abla'ya sorabilirsiniz!
Sağlıktan modaya, hukuktan rüya tabirlerine kadar merak ettiğiniz her şeyi Uzmanlara Sorun! Sitemizde soru sormak, cevap almak tamamen ücretsizdir. Doktora, Avukata, Öğretmene, Psikoloğa sormak istedikleriniz için hızlı ve etkili cevaplar alın.
Sen de Hemen bir Soru Sor!
...