Rüyamda bir erkek arkadaşımın sırtına yaslanıyodum bunun anlamı nedir?

0 beğenilme 0 beğenilmeme
211 gösterim
7 Temmuz 2018 Rüya Tabirleri kategorisinde misafir sordu

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
2 Ağustos 2018 Turgut (1,701 puan) cevapladı
7 Eylül 2018 BilenAbla seçti
 
En İyi Cevap

Öncelikle hayırlara vesile olsun. Tüm rüya yorumlarında olduğu gibi bizler unutamadığımız ve bize bir anlam, cevap, uyarı ve çözüm bilgisi veren rüyalar genelde unutmadığımız rüyalarımızdır. Uykunun 3 evresi olduğunu göz önüne aldığımızda Rem Uykusu dediğimiz derin uyku sürecinde bilinçaltı devreye girmektedir.  İnsanın da sadece etten ve kemikten bir yapı değildir. Bilinçaltına kaydolan tüm bilgiler bizler için adeta bir hard disk görevi görmektedir. Bilinçaltına sadece görsel veya işitsel deneyimler değil, duygu, his, düşünce gibi diğer deneyimlerimizde kaydolmaktadır.

Bizler günlük hayatta yönümüzü bulmamız için sürekli şekilde destek alırız. Bazen diğer insanlardan, bazen de Ruhsal tarafımızdan devamlı olarak destekleniriz. Rüyalar kanalı ile gelen uyarı, öneri ve bilgiler yine bilinçaltındaki verilerden seçilerek insanlara verilir. Yani siz rüyanızda bir erkek arkadaş görmüşseniz bu sizin bilinçaltınızdaki bir sembolün karşılığıdır.
 

Şimdi bu bilgiler ışığında Rüyada erkek arkadaşınıza sırtınıza yaslamışsanız bu sizin için birkaç dereceden anlam taşımalıdır.

1.Derece Rüya Çözümü: Sevdiğiniz kişinin desteğini alacaksınız demektir. Bu eşiniz, partneriniz veya çok değer verdiğiniz bir arkadaşınız olabilir. Karşılaşacağınız herhangi bir durumda ki bu genel olarak zorluk şeklinde bilinir, birilerinin desteğine ihtiyaç duyarız. Sırta yaslanmak güvenin, koruma ve kollamanın sembolüdür. Sırt aynı zamanda insanın koruma bölgesidir. Set’tir! Öyle değil mi?  Öncelikle aklımıza gelen çözüm bu şekilde olduğunu hepimiz anlıyoruz.

2.Derece Rüya Çözümü: Rüyada bir erkeğe sırt yaslamak kadın için diğer diğer bir kutba işaret eder. Erkek için de aynı şey geçerlidir. Zıt kutupların birleşimidir insan. Bizler sürekli şekilde iki kutup dengesini ararız. Hayat dediğimiz şey de aslında bu iki kutbun sürekli şekilde değer farklılaşması dediğimiz ve hareketin temel unsurunu oluşturan yapısıdır. Buna Dualite denir. Rüyanızda karşı cinsten birine sırtını yaslamanız sizin bu şekilde bir enerjiye ihtiyaç olduğunuzu da gösterir. Ya da olacağınızı. Bu aynı zamanda kendi içinizdeki varlıksal bir karşı kutup enerjisinin de ihtiyacı demektir.

Sonuç olarak eril bir enerji ve desteğe olan /olacak göstergesi size rüyanız yolu ile gösterilmiştir. İş yerinizde, işinizde, evinizde veya ailenizden karşılaşacağınız bir durumla ilgili olarak kendi varlıksal enerjiniz haricinde bir enerji korumasına dahil olabilirsiniz. Rüyanızı gördüğünüz mekân, ortam durum da rüyalarınızla çok ilgilidir. Hiç tanımadığınız bir ortam ise geçmiş yaşamınızla alakalı bir anı olabilir. Ya da gelecekle. Bunu belirleyen de yine aynı şekilde o ortamı oluşturan eşya ile ilgili sembollerdir. Tarihsel olarak bir mantık yoklamasını kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu eşyalar eski görünüşlü mü, yoksa son derece modern mi? Bunun gibi bir çözümleme yapabilirsiniz. Daha sonra ortamın aydınlık mı, karanlık mı, yoksa alacakaranlık mı olduğuna fark etmelisiniz.  Aydınlık bir ortam genel olarak bilincinizin berraklığını, farkındalığınızı sembolize eder. Alacakaranlık bir ortam ise belirsizlik demektir. Her şey olabilir demektir. Yani olasılık dâhilinde her şey. Karanlık ise tahmin de edeceğiniz üzere korku ve endişenin, dikkatli olmanın sembolüdür. Burada anlatılan bu ışık durumlarını kendi rüya yorumlarının ne anlama geldiğini anlamaya çalışan kişiler hem duyguları, hem de düşünceleri ve hisleri işin içine dahil etmelidir.  Rüyalar tek boyutlu değildir. Yani nasıl ki bir iletişimi oluşturan unsurlar sözler, duygular ve davranışlarsa, rüyalar kanalı ile bize gelen bilgilerde bize bu şekilde çok boyutlu olarak bilgi taşır. Meseleler bu açıdan bakarsanız pek çok şeyin çözüldüğünü göreceksiniz.  Bir de görülen rüyanın en önemli mesajı zaman ile ilgili olan kısmıdır. Neden şimdi gördüm? Asıl başlangıç noktası burada yatar. Rüyadaki zaman ile günlük uyanık zamanınızdaki zaman arasında fark vardır. Yani sizler çok uzun süren rüyalar görürsünüz ama uyandığınızda aslında çok kısa bir zaman geçmiştir. Yani burada muhteşem bir mekanizma çalışır. Kısa zamanda, çok yoğun ve konsantre bilgi aktarımı demektir bu.

Rüyalarınızı heba etmeyin ve onlara çok önem verin.  Rüyalar bizim elmas madenlerimizdir.

Turgut Yurtseven.

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 19 gösterim
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 13 gösterim
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 5 gösterim
1 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 9 gösterim
13 Mayıs 2017 Biyoloji kategorisinde ceren sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 4 gösterim
5 Temmuz 2017 Nedir? kategorisinde misafir sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 4 gösterim
4 Temmuz 2017 Nedir? kategorisinde misafir sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 7 gösterim
29 Haziran 2017 Nedir? kategorisinde misafir sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 8 gösterim
25 Haziran 2017 Nedir? kategorisinde misafir sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 6 gösterim
20 Haziran 2017 Nedir? kategorisinde misafir sordu

4,908 soru

826 cevap

33 yorum

1,369 üye

Hoşgeldiniz, merak ettiğiniz şeyler mi var? Bilen Abla'ya sorabilirsiniz!
Sağlıktan modaya, hukuktan rüya tabirlerine kadar merak ettiğiniz her şeyi Uzmanlara Sorun! Sitemizde soru sormak, cevap almak tamamen ücretsizdir. Doktora, Avukata, Öğretmene, Psikoloğa sormak istedikleriniz için hızlı ve etkili cevaplar alın.
Sen de Hemen bir Soru Sor!
...