Zeytinyağı nelere iyi gelir?

0 beğenilme 0 beğenilmeme
153 gösterim
28 Temmuz 2018 Diğer kategorisinde Firuze sordu

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
28 Temmuz 2018 BilenAbla (21,141 puan) cevapladı
 
En İyi Cevap
ZEYTİNYAĞI - TOKSİK MADDELER

Zeytin ve zeytinyağının ne kadar önemli olduğunu duymayanımızın kalmadığına inanıyorum. Anadolu coğrafyamızın yüz-yüz elli bin yıllık üstün özelliklerinden birisi olan zeytin ve zeytinyağından ne kadar yararlandığımız ise düşünülmesi gereken ayrı bir konudur.

Ağacından yaprağına, meyvesinden yağına kadar bizlere katkısı inanılmaz boyutlardadır. Hele hele Güzelbahçe’deki bir zeytin’in varlığı ise ayrı bir huzur konusudur. Güzelbahçe’nin güzel zeytin’inine selam olsun.

Zeytinyağının bilinen bir çok özelliğinin yanında az bilinen  yararlı bir uygulamasından bahsetmek isterim,

Ağzımıza alacağımız iki çorba kaşığı kadar zeytinyağının
dört – beş dakika kadar gargara yapılması halinde;
-Ağız mukozası, diş etleri ve boğazımıza kadar çok büyük bir alanda toksik arınmaya vesile olur. Bu toksik arınmayla birlikte diş ve diş sinirlerindeki muhtemel iltihaplar, diş etlerindeki, çene dokusundaki kistler, dilimiz üzerindeki gıda kalıntıları ve dilimizdeki toksik maddeler bütünüyle arınacaktır. diş eti çekilmelerinden, ağız içi bakteri florasının iyileşmesine kadar çok büyük bir anlamda iyileşmelere vesile olacaktır.

Önerilerek uygulayan bir sürü kişide baş ve boyun ağrılarının, migren ataklarının geçtiğini ve/veya şiddetinin ve sıklığının azaldığı saptanmıştır.

Uygulaması son derece basit gözükse de biraz yorucu bir eylemdir. Zeytinyağının saate bakarak 4-5 dakika boyunca ağızda hareket ettirilmesi, dişlerin içinden geçirilmesi, tüm ağız içinde hareket ettirilmesi kısmen de olsa yorucu bir iştir. Bu hareket esnasında elimizden geldiğince o zeytinyağını yutmamaya gayret gösteriyoruz. Süre sonunda bütünüyle ağzımızdan çıkartıyoruz. Süreç sonunda yaşattığı emisyonla zeytinyağının büründüğü hali gördüğümüzde “bu nedir böyle” demekten kendimizi alamayabiliriz. İşlem bittiğinde temiz suyla tekrar ağzımızı çalkalayıp temizlememiz gerekir.

Zor olmasıyla birlikte daha ilk uygulama ardından hissedilenlerin büyük bir rahatlama ve farklı bir ağız yapısının gelişmeye başladığı bilgisine erişilmektedir.

diş ve diş eti sorunu, ağız kokusu yaşayanlara da ayrıca önemle tavsiye edebileceğim bir uygulamadır.

7 gün uygulanması ardından, ağız sağlığımızda ciddi bir iyileşme yaşanacağından hiç şüpheniz olmasın. İki aylık periyotlarda birer hafta uygulanması ise çok ciddi iyileşmelere ve toksiksiz bir ağız yapısına vesile olacaktır.

Ayrıca konuyla ilgisi olmayan bir başka bilgi;
--Akşamları yatarken bir çorba kaşığı kadar zeytinyağının metale temas ettirmeksizin içilmesi -bunda süre yok ihtiyaç hissettiğimiz kadar devam edebiliriz- enerji olarak tepe noktayı yaşamak istersek, ideal kiloya ulaşabilecek adımları atmak istersek, Türkçe meali kilo vermek istersek, mide ve bağırsak floramızın ideal ve ihtiyacımız olan bakterilerle donanmasına ihtiyacımız varsa akşamları bir çorba kaşığı zeytinyağını metale temas ettirmeksizin içiyoruz. En fazla iki hafta içerisinde yaşayacağımız iyileşmeyi, sevinç ve memnuniyetle izleyebiliriz.

Şifa olsun, ZELİHA ŞAHİN

İlgili sorular

1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 41 gösterim
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 4 gösterim
19 Haziran 2017 Nedir? kategorisinde misafir sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 85 gösterim
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 24 gösterim
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 30 gösterim
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 9 gösterim
7 Temmuz 2017 Nedir? kategorisinde misafir sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 10 gösterim
4 Temmuz 2017 Tıbbi Terimler kategorisinde misafir sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 14 gösterim
1 Temmuz 2017 Nedir? kategorisinde misafir sordu

4,908 soru

826 cevap

33 yorum

1,369 üye

Hoşgeldiniz, merak ettiğiniz şeyler mi var? Bilen Abla'ya sorabilirsiniz!
Sağlıktan modaya, hukuktan rüya tabirlerine kadar merak ettiğiniz her şeyi Uzmanlara Sorun! Sitemizde soru sormak, cevap almak tamamen ücretsizdir. Doktora, Avukata, Öğretmene, Psikoloğa sormak istedikleriniz için hızlı ve etkili cevaplar alın.
Sen de Hemen bir Soru Sor!
...