Devlet hastanelerinde kürtaj olur mu?

0 beğenilme 0 beğenilmeme
81 gösterim
11 Aralık 2018 Tıbbi Terimler kategorisinde misafir sordu

1 cevap

1 beğenilme 0 beğenilmeme
11 Aralık 2018 TıpDoktoru (10,588 puan) cevapladı
13 Aralık 2018 BilenAbla seçti
 
En İyi Cevap

Devlet Hastanesinde Kürtaj Olur Mu?

Son yıllarda kürtaj operasyonlarında artış olduğu bilinmektedir. Bu artışta gayrimeşru ilişkilerden tutun da insanların gelecek kaygısına kadar birçok faktörün etkili olduğu uzmanlar tarafından araştırılmaktadır. Durumun bu gidişatı insanların aklında çeşitli soru işaretleri oluşturmakta. Kürtaj nerede olunur? Devlet hastanesinde kürtaj olur mu? özel hastanelerdeki kürtaj fiyatları ne kadar?

Kürtajın yapılabilmesi için belirli şartların sağlanması gerektiğinden daha önce bahsetmiştik. Devlet hastanelerinde kürtaj olmak mümkün fakat önemli olan kürtajın hangi amaçla yapılacak olduğudur. Yani eğer kürtaj belli bir sağlık probleminden dolayı gerekiyorsa ister evli olsun ister bekar kürtaj operasyonu ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Aksi halde keyfi sebeplerden dolayı kürtaj olunacak ise bu durumda hastane ücret talep edebilir veya bu isteği reddedebilir. Özel hastanelerde ise hukuken bir problem bulunmaması halinde ücreti karşılığında kürtaj yapılır.

2019 Kürtaj Fiyatları Ne kadar?

2019 kürtaj fiyatları birçok insan tarafından merak edilmektedir. Kürtajda fiyat durumunu etkileyen birçok faktör söz konusudur. Daha önce bahsedildiği gibi devlet hastaneleri sağlığı tehdit eden durumlarda kürtaj işlemini herhangi bir ücret talep etmeden yapar. Bazı devlet hastaneleri isteğe bağlı kürtaj için ücret talep etmektedir. Bu ücret özel hastanelerden daha cüzi bir miktar olacaktır. Özel hastanelerde kürtaj fiyatı ise hastanenin adına, konforuna, imkanlarına, doktorlarına bağlı olarak geniş bir skalada farklılık göstermektedir. Bu fiyatı birçok faktör etkilemektedir. Türkiye Tabipler Birliğinin aldığı karara göre bu gibi işlemler için internet üzerinden fiyat belirtmek kesinlikle yasaktır. Bundan dolayı  fiyatlar ile ilgili kesin bilgiler vermek mümkün değildir. İşlemin uygulandığı hastanenin nitelikleri, kullanılan tıbbi malzemeler, doktorların nitelikleri gibi faktörler fiyatın belirleyicidir. Bunları göz önüne alarak özel hastanelerin daha yüksek fiyatlar isteyeceğini söylemek mümkün.

İlgili sorular

0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 38 gösterim
11 Aralık 2018 Tıbbi Terimler kategorisinde misafir sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 23 gösterim
0 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 6 gösterim
10 Temmuz 2017 Nedir? kategorisinde misafir sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 5 gösterim
29 Haziran 2017 Nedir? kategorisinde misafir sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 5 gösterim
28 Haziran 2017 Nedir? kategorisinde misafir sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 3 gösterim
18 Haziran 2017 Nedir? kategorisinde misafir sordu
1 beğenilme 0 beğenilmeme
1 cevap 59 gösterim
28 Mayıs 2018 Hastalıklar kategorisinde misafir sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 9 gösterim
18 Haziran 2017 Nasıl Yapılır? kategorisinde misafir sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 8 gösterim
9 Haziran 2017 Nasıl Yapılır? kategorisinde misafir sordu
0 beğenilme 0 beğenilmeme
0 cevap 11 gösterim
6 Haziran 2017 Nasıl Yapılır? kategorisinde misafir sordu

4,935 soru

824 cevap

32 yorum

1,200 üye

Hoşgeldiniz, merak ettiğiniz şeyler mi var? Bilen Abla'ya sorabilirsiniz!
Sağlıktan modaya, hukuktan rüya tabirlerine kadar merak ettiğiniz her şeyi Uzmanlara Sorun! Sitemizde soru sormak, cevap almak tamamen ücretsizdir. Doktora, Avukata, Öğretmene, Psikoloğa sormak istedikleriniz için hızlı ve etkili cevaplar alın.
Sen de Hemen bir Soru Sor!
...